Jubileusz 2015

Zespołu Pieśni i Tańca UG JANTAR

im. Zygmunta Kamińskiego

Witamy na stronie poświęconej Jubileuszowi 45-lecia ZPiT UG JANTAR

Rok 2015 jest rokiem Jubileuszu 45-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca UG Jantar. Jest to wspaniała okazja do wspólnego świętowania, nie tylko dla pokoleń, w których życiu obecny był etap członkostwa w Zespole. Obchody będą również skierowane do osób bliskich Zespołowi, szerszej publiczności i wszystkich mieszkańców Trójmiasta, których oczarują barwne stroje, wspaniałe tańce i dźwięki pieśni polskich.

W związku z tak ważną rocznicą, w listopadzie przygotowany zostanie szereg atrakcji: konkursy, warsztaty, imprezy o tematyce folkowej i inne. Rocznicowe obchody zwieńczą dwa galowe koncerty, w trakcie których zostaną zaprezentowane wszystkie układy choreograficzne wchodzące w skład dorobku artystycznego Jantara.

Przygotowania rozpoczną się niebawem, tymczasem zapraszamy do śledzenia strony internetowej http://jantar.ug.edu.pl/jubileusz/

Informacje

Galerie zdjęć z koncertów Jubileuszowych

Bardzo dziękujemy Państwu za tak liczną obecność na Koncertach Jubileuszowych.
Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale ponieważ już powoli pojawiają się zdjęcia z Koncertów, zapraszamy serdecznie na Jantarowy profil Facebook gdzie galerie będą sukcesywnie się pojawiać.


Dodatkowa pula biletów na Koncerty Jubileuszowe!

Miło nam poinformować, że dzisiaj (2015-11-24) o godzinie 21:00 udostępniona zostanie dodatkowa (niestety niewielka) pula biletów na Koncerty Jubileuszowe.
Będzie to ostatnia szansa na rezerwację biletów na I koncert (2015-11-28) oraz przed ostatnia na II koncert (2015-12-05).
Zarezerwowane w dniu dzisiejszym bilety na I koncert będą czekały do odbioru do dnia 2015-11-26 do godziny 16:00 w Biurze ZPiT UG JANTAR w ACK UG.
zapraszamy na http://bilety.jantar.ug.edu.pl/.

Sprzedaż Jantarowych Gadżetów

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Jantarowych Gadżetów, które Stowarzyszenie Inicjatyw Artystychnych JANTAR przygotowało dla Państwa z okazji Jubileuszu Zespołu!

Na stronie http://gadzety.sia-jantar.pl/ mogą Państwo zamówić jantarowe koszulki, bluzy, torby, plecaki i kubki.

Wszystkie gadżety powstają przy współpracy ze sklepem internetowym LittleThings - littlethings.pl do którego odwiedzin serdecznie zapraszamy.

Zapowiedź przedpremierowa!

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że podczas Koncertów Jubileuszowych premierę będzie miała nasza najnowsza Suita Tańców Górali Żywieckich!

Zarówno tancerze jak i muzycy trenują w pocie czoła, aby było to jak najbardziej spektakularne wydarzenie.

Mimo, że pozostało nam jeszcze trochę czasu, już teraz możemy zaprezentować zapowiedź, która mamy nadzieję spowoduje, iż będą Państwo oczekiwać koncertu jubileuszowego z jeszcze większą niecierpliwością.

Dodatkowo chcielibyśmy Państwa poprosić, aby wypełnili Państwo poniższy formularz wpisując dokończenie zdania:

Jantar to...

Internetowa Rezerwacja Biletów

Miło nam poinformować, że udostępniona już została strona umożliwiająca
Internetową Rezerwację Biletów na Koncerty Galowe.
Rezerwacja biletów zostanie uruchomiona 12 października o godzinie 17:00, jednak już dziś zapraszamy na stronę http://bilety.jantar.ug.edu.pl/.

II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich O Bursztynowy Żagiel

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”
oraz
Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Jantar”

zapraszają na

II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich O Bursztynowy Żagiel

Gdańsk, 12-13 września 2015 r.


LUDOTEKA – impreza folkowa

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”
oraz Klubogaleria Bunkier
zapraszają na
LUDOTEKA - impreza folkowa

Data: 18 września (piątek),
Miejsce: Klubogaleria BUNKIER
Koncert: 20:30
Impreza taneczna: 22:00

Bilety do nabycia w Klubogalerii Bunkier,
ul.Olejarna 3, Gdańsk.

Termin Koncertów Galowych

Oficjalnie, nie ukrywając radości informujemy, że Koncerty Galowe z okazji Jubileuszu 45-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR odbędą się w dniach 28 listopada 2015 oraz 5 grudnia 2015.

Po koncercie 28.11.2015 zapraszamy Was na uroczysty Bankiet Jubileuszowy.

Dalsze informacje opublikujemy już wkrótce!


Mistrzowie Polski Małgorzata i Jacek Piątek!

Miło nam poinformować, że tancerze ZPiT UG JANTAR Małgorzata i Jacek Piątek zostali Mistrzami Polski w Tańcach Polskich! Sukces ten odnieśli w czasie XV Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich Wieliszew 2015 (11-12 kwietnia 2015 r.)

120 par z 25 ośrodków tanecznych z całej Polski przyjechało do Wieliszewa rywalizować w XV Konkursie i Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich MAZUR 2015 organizowanych pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. Przez dwa dni (11-12 kwietnia) w miejscowej hali sportowej rozbrzmiewały polki, krakowiaki, oberki, mazury i kujawiaki.

Nad zmaganiami 240 zawodników czuwało 32 instruktorów, około 50 opiekunów oraz 8 sędziów: sędziowie eksperci Jan Łosakiewicz (sędzia główny), dr Ryszard Teperek, Jarosław Wojciechowski, Mariusz Krupiński i Norbert Późniewski, sędziowie konsultanci Małgorzata Łosakiewicz i Krzysztof Szyszko oraz sędzia skrutiner Marek Wieremiejko.

W Mistrzostwach Polski dominowali tancerze z Warszawy (14 par w finałach i 3 tytuły mistrzowskie), Krakowa (3 pary w finałach i 1 tytuł mistrzowski), Gdańska (2 pary w finałach, 1 tytuł mistrzowski), Olsztyna (1 tytuł mistrzowski), Poznania (3 pary w finałach), Nowej Rudy, Puław i Zamościa (po 2 pary finałowe) oraz Kędzierzyna-Koźle, Malborka, Mielnika, Siemiatycz, Trzemeszna, Torunia i Wieliszewa (po 1 parze w finałowych szóstkach).


Rok artystyczny 2015 oficjalnie rozpoczęty!

W dniu 26 stycznia 2015 roku oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok artystyczny spotykając się już tradycyjnie na Koncercie Świątecznym.

Była to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania, a także zaprezentowania odświeżonej suity tańców łowickich, a także suity tańców spiskich, krakowiaka oraz niezwykłego premierowego występu grupy najmłodszych.

Zapraszamy do krótkiej relacji z tego wydarzenia przygotowanej przez portal pomorska.tv.


Terminarz

  • 2015-02-01 - uruchomienie serwisu jubileuszowego
  • 2015-09-01 - termin rejestracji byłych członków Zespołu
  • 2015-11-28 - I Koncert Jubileuszowy
  • 2015-11-28 - Bankiet Jubileuszowy
  • 2015-12-05 - II Koncert Jubileuszowy

W sekcji tej prezentowane będą daty wydarzeń związanych z Jubileuszem ZPiT UG JANTAR.

Dane te mogą ulegać zmianie więc zachęcamy do odwiedzania naszej strony.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu we wszelkich kwestiach związanych z Jubileuszem

pole wymagane

Dane kontaktowe

Paulina Szymańska

(+48 58) 523-24-50

jantar.ug.edu.pl

80-952 Gdańsk ul. Wita Stwosza 58, pok. 109

zpit-jantar