Spotkania z Kolbergiem : Kaszuby

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”
oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Jantar”
zapraszają dzieci i rodziców na koncert

SPOTKANIE Z KOLBERGIEM: KASZUBY

16 marca (niedziela), godz. 16:00
Aula Wydz. Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Bażyńskiego 6, Gdańsk

bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem
rezerwacja biletów: jantar@ug.edu.pl

Podczas koncertu opowiemy małym widzom o ciekawostkach związanych z naszym regionem, zaprezentujemy specjalnie przygotowany program artystyczny i postaramy się namówić wszystkich do wspólnego śpiewania.
Trwający obecnie Rok Oskara Kolberga, znanego polskiego etnografa i folklorysty, to znakomity moment, by dać się porwać do kolorowego świata polskiej tradycji ludowej.

Spotkania z Kolbergiem to cykl trzech koncertów edukacyjnych dla dzieci ze szkół podstawowych, podczas których prezentowane będą zwyczaje, tańce i tradycje związane z poszczególnymi regionami. W tym roku okazja ku temu jest szczególnie dobra, gdyż Sejm RP ogłosił 2014 Rokiem Oskara Kolberga, znanego polskiego etnografa i folklorysty.