Zapraszamy do udziału w akcji Wytnij Hołubca 2013

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” zaprasza na gdańską odsłonę Ogólnopolskiej Akcji Studenckiej „Wytnij Hołubca”.

6 października w kilkunastu miastach Polski w tym samym czasie przedstawiciele zespołów ludowych wyjdą na ulice, by promować polską kulturę ludową i zachęcać przechodniów do wspólnego wykonania hołubca, który jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich figur tanecznych.

Będziemy wszędzie – na starówce, w galeriach handlowych, w komunikacji miejskiej… A wszystko po to, by przekonać niezdecydowanych, że polska kultura ludowa wcale nie jest domeną małych miasteczek i że z wielkomiejskim Gdańskiem w tle jest jej bardzo do twarzy.

Zaczynamy o 15:00 w okolicy fontanny Neptuna, gdzie zaprezentujemy krótki występ taneczny, a później postaramy się porwać wszystkich do wspólnego tańca.

6 października załóż na spacer wygodne buty, by razem z nami wycinać hołubce!

Wytnij Hołubca 2013 z ZPiT “Jantar” w Gdańsku – film promujący akcję
Wytnij Hołubca 2013 z ZPiT “Jantar” w Gdańsku – film podsumowujący akcję
zobacz galerię zdjeć z prac nad filmem
promującym gdańską odsłonę wydarzenia