Wystawy z okazji obchodów 40-lecia działalności Zespołu “JANTAR”

« Przedź do aktualności

« Przejdź do archiwum

Serdecznie zapraszamy na dwie wystawy zorganizowane z okazji obchodów 40-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca UG “JANTAR”:
– WYSTAWA FOTOGRAFII ukazujących 40-letnią historię zespołu,
– WYSTAWA TROFEÓW, NAGRÓD, DYPLOMÓW, STROJÓW, w których występują tancerze.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego “JANTAR” i Akademickie Centrum Kultury UG “ALTERNATOR” zapraszają na:


WYSTAWY
Z OKAZJI OBCHODÓW
40-LECIA DZIAŁALNOŚCI
ZESPOŁU “JANTAR”

listopad 2010r
Biblioteka UG
Wydz. Prawa i Administracji UG
WSTĘP WOLNY
        Serdecznie zapraszamy na dwie wystawy zorganizowane z okazji obchodów 40-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca UG “JANTAR”:
– WYSTAWA FOTOGRAFII ukazujących 40-letnią historię zespołu  – Wydział Prawa i Administracji UG
– WYSTAWA TROFEÓW, NAGRÓD, DYPLOMÓW, STROJÓW, w których występują tancerze – hol wystawowy w budynku Biblioteki Głównej UG
Obie wystawy będzie można odwiedzać do końca listopada 2010 roku. Jubileusz uświetni również KONCERT, podczas którego “Jantar” zaprezentuje się w specjalnie przygotowanym repertuarze, stanowiącym podsumowanie doświadczeń i osiągnięć tancerzy i pieśniarzy ludowych,  tworzących zespół. W programie: tańce z regionów  lubelskiego, łowickiego i rzeszowskiego, a poza tym krakowiak, oberek dziewcząt, polka warszawska “Historia o..” oraz układ taneczny “Historia z zakresu Księstwa Warszawskiego”.  Polki, oberki, krakowiaki, kosedery i inne charakterystyczne polskie tańce przeplatane będą autentycznymi folklorystycznymi tekstami. To wszystko w bogatej oprawie wizualnej – zespół wystąpi w przepięknych, bajecznie kolorowych i błyszczących strojach.Koncert odbędzie się 12 listopada br. o godzinie 18:00 w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, przy ul. Bażyńskiego 6 w Gdańsku. Oprawę komiczną koncertu zapewnią “W Gorącej Wodzie Kompani”, grupa improwizatorsko-teatralna z zacięciem kabaretowym.
Na wystawy oraz na koncert WSTĘP JEST WOLNY.
Ocena: 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (treść nie została jeszcze oceniona)
Loading ... Loading ...