I miejsce na regionalnej odsłonie Festiwalu FAMA 2010

Zespół Pieśni i Tańca “Jantar” Uniwersytetu Gdańskiego zajął I miejsce na regionalnej odsłonie Festiwalu FAMA 2010.

Zespół Pieśni i Tańca “Jantar” Uniwersytetu Gdańskiego zajął I miejsce na regionalnej odsłonie Festiwalu FAMA 2010, nagrodę przyznało Jury Przeglądu Regionalnego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2010 w Trójmieście.

„Jantar” otrzymał nagrodę główną, ufundowaną przez Samorząd Województwa Pomorskiego, w wysokości 3.000 zł oraz zaproszenie na Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA 2010 w Świnoujściu, który odbędzie się w drugiej połowie sierpnia 2010 r.

Wśród laureatów znalazły się również 3 inne grupy twórcze Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego “Alternator”:

II miejsce i zaproszenie na Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA 2010 w Świnoujściu – otrzymał Teatr Poczekalnia.

Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienia, będące rekomendacjami do udziału w Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA 2010 w Świnoujściu.
Otrzymali je:
– Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego “Trebraruna” Uniwersytetu Gdańskiego,
– Zespół tańca brzucha Uniwersytetu Gdańskiego “Agadir”.

Jest to znaczące wydarzenie dla zespołu animatorów kultury, pasjonatów, miłośników kulturalnych wrażeń, którzy działają, rozwijają swoje pomysły i wspierają inicjatywy innych w ramach “Alternatora”.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!!!

zobacz galerię zdjeć z tego wydarzenia