3 miejsce na XI Ogolnoposkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego “JANTAR” zajął 3 miejsce w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Zespół  “JANTAR”
zajął
3 miejsce
Finał konkursu odbył się w dniach 6-9 stycznia 2005 roku w Będzinie na Śląsku. Jest to najbardziej prestiżowy w kraju konkurs muzyki bożonarodzeniowej dostępny dla zespołów amatorskich. Jak oceniają organizatorzy – w tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział około 1200 zespołów i wokalistów, co daje niespotykaną w dotychczasowej historii Festiwalu liczbę prawie 17 tys. uczestników. Po kilkustopniowych eliminacjach do Finału zakwalifikowano 107 grup śpiewaczych i indywidualnych wykonawców. W tej grupie znalazł się nasz akademicki Zespół Pieśni i Tańca UG “Jantar”, który po drodze “jak burza” przeszedł przez eliminacje, zwyciężając m. in. w kwalifikacjach regionalnych dla Polski Północno-Wschodniej rozgrywane w grudniu ub. roku w Olsztynie. Studenccy artyści potwierdzili swoja klasę w finałowej rozgrywce zdobywając dla macierzystej Uczelni zaszczytne 3 miejsce. Dziękujemy i gratulujemy!