Złoty medal na festiwalu folkorystycznym Buyuk Cekmece International Culture and Art Festival w Turcji

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego “Jantar” zdobył na czwartej edycji festiwalu folklorystycznego Buyuk Cekmece International Culture and Art Festival w Turcji złoty medal w kategorii najlepszej muzyki i śpiewu.

Festiwal rozpoczął się 29 czerwca paradą zaproszonych zespołów w Beyoglu (centralna dzielnica Stambułu). Członkowie zespołu “Jantar” posadzili również drzewka (zabrali z Gdańska dwie sadzonki) na terenie World Country Forrest of Peace.

Do Międzynarodowego Muzeum Strojów przekazany został kompletny strój kaszubski.
Część konkursowa festiwalu rozpoczęła się 2 lipca, natomiast uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 lipca. Oprócz polskiej reprezentacji na festiwalu wystąpiły zespoły z Albanii, Azarbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Filipin, Grecji, Hiszpanii, Izraela, Konga, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Uzbekistanu i Węgier.
Zespół Pieśni i Tańca “Jantar” jest grupą twórczą Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. Prezesem i kierownikiem organizacyjnym zespołu jest Marcin Wilczewski.
Więcej informacji o zespole na stronach http://jantar.ug.edu.pl.

zobacz galerię zdjeć z tego wydarzenia