Koncert z okazji międzynarodowego dnia osób niepełnosprawnych, Teatr Wybrzeże, Gdańsk

Koncert z okazji

międzynarodowego dnia
osób niepełnosprawnych

Teatr Wybrzeże, Gdańsk

W tym roku odbyła się pierwsza edycja spotkań z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Gdańskim. Spotkania objęte patronatem J.M. .Rektora UG były wynikiem nawiązania współpracy pomiędzy Akademickim Centrum Kultury UG – Rektorskiej Komisji do spraw projektu “Uniwersytet bez Barier”, oraz Urzędu Miasta Gdańska. Efektem tej współpracy było rozrośnięcie się imprezy do trzech dni. Międzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych przypada rokrocznie i tradycyjnie na 3 grudnia. Poświęcony jest na zaprezentowanie na szerszym forum problemów z jakimi borykają się osoby dotknięte niepełnosprawnością, jest to taki specjalny dzień kiedy sprawa niepełnosprawności pojawia się na wokandzie, staje się głośna, kiedy osoby inaczej sprawne mogą wypowiedzieć się na szerszym forum , uczestniczyć w zdarzeniach kulturalnych specjalnie dla nich przygotowanych.

Uniwersytecki Zespół Pieśni i Tańca “Jantar” wystąpił na deskach teatru Wybrzeże podczas koncertu zorganizowanego przez Urząd Miasta Gdańska. – poświęconego osobom niepełnosprawnym.